CHM v Petrohradě


Zúčastnili jsme se veletrhu Peter Food 2013. A v únoru nás čeká Moskva!

Prostřednictvím Českomoravského mlékárenského svazu (ČMSM) se Choceňská mlékárna společně s Bohušovickou mlékárnou a Polabskou mlékárnou Milko dostala k zajímavému marketingovému projektu Evropské Unie. Cílem tohoto projektu je pomoci českým mlékárnám při prosazování svých výrobků na ruském trhu, z počátku pod společnou značkou EU Dairy. Kromě dalších marketingových aktivit je v rámci tohoto projektu naplánována i naše účast na významných potravinářských výstavách v Petrohradě a Moskvě (Rusko) a v Kyjevě (Ukrajina).

Ve dnech 11. – 14. listopadu jsme se ve složení Jan Fogl (CHM), Ing. Martin Pecha (BM), manželé Vybíralovi (Milko – majitelé) a předseda ČMSM – Ing. Jiří Kopáček CSc. zúčastnili prvního z uvedených veletrhu PETER FOOD v Petrohradě (oficiální web). Tato výstava je orientována na všechny druhy potravinářského zboží včetně mléčného sortimentu.

V Petrohradě jsme se prezentovali prostřednictvím společného výstavního stánku (mimochodem zdaleka největšího z celé expozice) pod záštitou ČMSM, resp. již zmiňované značky EU Dairy. K dispozici jsme měli tým čtyř hostesek, které prováděly ochutnávky našich výrobků, koordinátora a překladatele v případě nouze Andreje, který zprostředkovával jednání se zástupci nákupčích ruských obchodních společností. Jednání proběhlo nespočet a přivezli jsme si řadu zajímavých kontaktů a poznatků. Naše výrobky v Rusku chutnaly a zaujaly i širokou veřejnost. Teď tedy nastává ta mravenčí práce vše dotáhnout do stádia, kdy budou naše výrobky pravidelným hostem v ruských domácnostech.

Když už jsme byli v Petrohradě, byl by samozřejmě hřích neprohlédnout si toto krásné město (virtuální 360°pohled z ptačí perspektivy si můžete vychutnat ZDE). Každý den jsme se po skončení výstavy zašli podívat do prodejen s potravinami, navštívili historické památky z dávných či bližších dob a samozřejmě jsme ochutnali i některé z místních dobrot. Zajímavostí je mimo jiné i fakt, že v tomto ročním období se začíná rozednívat až okolo desáté hodiny dopolední a po šesté hodině večerní už se znovu stmívá.

Byla to rozhodně cenná zkušenost. Doufejme, že naše počínání v Rusku nám přinese zajímavé obchodní příležitosti. Uvidíme v únoru v Moskvě.

Za CHM,

Jan Fogl
manažer pro marketing a obchod