Mlékárenský výrobek roku: pomazánkové s houbami


Hned dvě ocenění pro naše houbové pomazánkové jsme si přivezli z 12. ročníku oborové soutěže.

Ceny v soutěži Mlékárenský výrobek roku 2014 se udělovaly v malebném prostředí pražského Břevnovského kláštera v úterý 27. 5., v rámci tradiční Oslavy mléka, což je každoroční konferenční setkání expertů a obchodníků u příležitosti Světového dne mléka. Ten se z podnětu Mezinárodní mlékařské federace (IDF) slaví již od roku 1957.

Soutěže se tentokrát zúčastnilo celkem 16 tuzemských producentů s téměř 50 výorbky. Všechny přihlášené produkty hodnotilo 15 nezávislých odborníků. Posuzovala se nejen celková kvalita soutěžních vzorků, ale také obchodní pokrytí trhu, komise brala v potaz i marketingové aktivity podpory prodeje či správnost označení výrobku dle platné potravinové legislativy.

Záštitu nad akcí převzalo Ministerstvo zemědělství, pořadatelem byl již tradičně Českomoravský svaz mlékárenský (ČMSM). Jeho předseda, Ing. Jiří Kopáček, letošní akci hodnotil pozitivně: „I když došlo oproti předcházejícím dvěma ročníkům ke snížení počtu přihlášených výrobků, letošní soutěž prokázala, že české mlékárenství umí produkovat zajímavé, výživově hodnotné a spotřebitelsky atraktivní výrobky, a to v duchu současných světových výživových trendů.”

Choceňské tradiční pomazánkové s houbami, které si od svého uvedení na trh získalo – k naší velké radosti – značnou oblibu mezi spotřebiteli, bylo nyní oceněno i experty. Produkt byl vyhlášen „Mlékárenským výrobkem roku 2014“ vkategorii Ostatní mléčné výrobky (kam spadají pomazánky a speciality). Naše houbové získalo i „Hlavní cenu médií“ od zástupců novinářů. Obě ocenění si můžete prohlédnout pod článkem.

Oficiální web akce: Oslava mléka 2014