Myslíme na bezlepkáře


Bezlepková dieta je velkým tématem pro nezanedbatelnou část populace. Žádná stoprocentně zaručená léčba v případě celiakie (zatím) bohužel neexistuje, jedinou účinnou zbraní je eliminace veškerých potravin, které mohou lepek obsahovat. Těší nás, že i těmto požadavkům dokážeme vyjít vstříc a nabídnout celiakům výrobky z naší produkce. Které konkrétně?

Smetanové jogurty
Pro svoji plnou chuť a hustou krémovou konzistenci patří naše „smetaňáky“ dlouhodobě mezi nejkvalitnejší a nejvyhledávanější jogurty na trhu. Všechny varianty jsou bez konzervačních látek a bez lepku a obsahují živé jogurtové kultury. Zatím posledním přírůstkem v portfoliu je jogurt s příchutí brusinka, který si zachovává všechny typické vlastnosti této atraktivní příchutě. Celou nabídku najdete ZDE.

Tradiční pomazánkové
Choceňské pomazánkové je již téměř čtyři desítky let proslulé svojí hladkou, snadno roztíratelnou konzistencí. Chuť a vůně je lahodně nakyslá, avšak labužnicky příjemná, bez cizích příchutí a pachů. Používá se pro přímý konzum, do studených pokrmu, krémů, salátu či pomazánek, ale třeba i do omáček a polévek. Chuťově i vzhledově výraznou novinkou v aktuální produktové řadě je „poctivě pálivá“ verze s příchutí papriček jalapeño. Kompletní přehled všech bezlepkových “pomazek” najdete v sekci Produkty.

Čokoládový krém Nuty
Unikátní smetanový krém s čokoládou a opravdovými oříšky je vynikající příležitostí, jak si zamlsat a přitom nešidit své zdraví. Oproti sladké konkurenci má tato pomazánka výrazně nižší obsah tuku, cukru a nízkou energetickou hodnotu. Navíc je bez konzervačních látek nebo tolik diskutovaného palmového oleje. Ideální parťák všech dobrých snídaní i svačinek, vhodný na čerstvé pečivo nebo jen tak na lžičku. S chutí do toho!

Choceňská snídaně
Oblíbený produkt, kombinující naše tradiční pomazánkové s příměsí smetanového jogurtu, obsahuje pouze 20 % tuku, je bez lepku a vyniká svěžími chuťovými i užitnými vlastnostmi. Díky lehkosti a unikátnímu složení patří obě varianty (Natur i verze se sýrem) mezi výrobky zdravého životního stylu. Snídaně z Chocně jsou vhodným doplňkem mléčných výrobků pro moderní studenou i teplou kuchyni, zvláště jsou vhodné pro výrobu chlebíčků a baget.

Jemné smetanové tzatziki
Originální variace na tradiční řeckou pochoutku, jejímž základem je náš poctivý smetanový jogurt. Lahodná pomazánka je ideální při grilování, ale výtečně poslouží i jako svěží svačina. Určitě doporučujeme vyzkoušet. Bez ohledu na roční období budete její vpravdě letní chutí příjemně překvapeni! Detail produktu zde.

Choceňská tatarka
Nejnovejší pochoutkou z naší produkce je odlehčená tatarská omáčka, která „pasuje lehce ke všemu, co máte rádi.“ Tatarka na jogurtové bázi je zcela bez Éček, bez vajec, bez konzervantů či oleje a obsahuje pouze 8 % tuku. Díky vyvážené směsi koření nabízí všem gurmánům široké uplatnění při každodenním použití. Novinka se postupně objevuje na pultech nezávislého trhu a vybraných řetězců. Věříme, že se brzy úspěšně zabydlí i u vás! Mimochodem, už jste viděli náš „tatarkový“ promo spot?