Nuty bodoval v Přibyslavi


Naše nová sladká pomazánka získala krásné 3. místo ve své kategorii na Mlékárenském dni 2015.

V sobotu 12. 9. 2015, kdy jsme k svátku gratulovali všem Maruškám, se také konal 24. ročník tradičního Mlékárenského dne v Přibyslavi. Tento ročník byl výjimečný hned ze dvou důvodů. Akce se totiž zúčastnil historicky rekordní počet mlékáren, tedy 19, což se projevilo i v rekordním počtu mléčných novinek přihlášených
do odborné soutěže (těch bylo rovných 50). Čili konkurence napříč dobrotami z mlék kravských, kozích i ovčích velice silná.

Choceňská mlékárna do této soutěže, ve které byly výrobky hodnoceny podle čtyř ukazatelů (chuť a vůně, vzhled a konzistence, obal a inovativnost), přihlásila své letošní novinky, a sice Choceňskou snídani natur a sýr (produktové info viz ZDE) a také čokoládového Nutyho. A aniž by Nuty někoho nutil, odborná komise, vedená Jiřím Štětinou z VŠCHT Praha, mu přidělila v kategorii „čerstvé a tvarohové sýry, tvarohy a pomazánky (včetně tavených sýrů), dezerty“ celkem 91,8 bodů ze 100 možných, což ho vyneslo na 3. místo a nám samozřejmě udělalo radost.

O tom, že komise bodovala správně, jsme se přesvědčili záhy i na našem prodejním stánku, kde jsme zaznamenali nejvyšší počet prodaných kelímků právě u Nutyho. Zákazníci z řad dětí i dospělých nešetřili chválou, ochutnávali a… kupovali. Děkujeme za zájem a těšíme se příští rok v Přibyslavi opět na viděnou!

Za CHM,

Martin Krejčík