Pomazánkové Jalapeño: Mls Pardubického kraje podruhé!


Další radost pro nás a velmi dobrá zpráva pro všechny příznivce dostatečně odvážného mlsání: v letošním ročníku spotřebitelské soutěže MLS Pardubického kraje jsme získali další 1. místo za tradiční pomazánkové s příchutí jalapeño. Náš nejnovější výrobek nejdříve získal cenu odborné komise a nyní si z pardubického dostihového závodiště, kde se začátkem září tradičně koná celovíkendová přehlídka “Koně v akci”, přivezl i cenu veřejnosti. Této populární událoti se totiž pravidelně účastní i organizátoři “Mlsu” a během ochtunávek a prezentací vybraných regionálních produktů pak o vítězích jednotlivých kategorií rozhodují soudci nejpřísnější – tedy samotní spotřebitelé.

Vítězné výrobky v soutěži, která již desátým rokem posuzuje a oceňuje nejkvalitnější potravinářské produkty Pardubického kraje, získávají oficiální certifikát a smějí ve své propagaci používat logo “MLS Pardubického kraje”, které na základě rozhodnutí hodnotitelské komise uděluje Martin Netolický, hejtman Pardubického kraje, a Václav Koblížek, předseda správní rady společnosti AGROVENKOV.

Soutěže se dle propozic organizátorů mohou účastnit produkty, které jsou “vyrobeny v našem regionu, pocházejí výhradně z domácích surovin a vykazují nezaměnitelné mikroregionální charakteristiky.” Dlouhodobým cílem udělování této specifické certifikační značky je pak především podpora a propagace malých a středních výrobců z dílčích oblastí Pardubického kraje. V letošním ročníku kromě “Jalana” bodoval i náš smetanový jogurt s příchutí Stracciatella.

Za ocenění děkujeme, velmi si této pocty vážíme, a všem fanouškům (nejen) našeho nejnovějšího pomazánkového přejeme dobrou a poctivě pálivou chuť!