Přibyslavské slavnosti mléka


Z Přibyslavi, kam se vždy v září těšíme na slavnosti mléka, jsme přivezli ocenění pro brusinku.

8. září 2012 se v Přibyslavi konal již 21. ročník slavností mléka. Celkově posedmnácté se akce zúčastnila i delgace z Chocně a svoji účast po menší přestávce opět obnovila i naše sestra Bohušovická mlékárna.

Mlékárenský den probíhal po celou sobotu v centru malebného města. Na náměstí měla každá mlékárna svůj prodejní stánek a v radničním sklepení pak prezentační a ochutnávkový stůl. Návštěvníci se povětšinou vydali nejprve do sklepení na “ochutnávkovou šňůru”, na kterou si byli ochotni počkat i několik hodin. Po turné všemi expozicemi a dobrotami si pak zpět na náměstí zašli zakoupit ty produkty, které jim chutnaly nejvíce.

Součástí bohatého kulturního programu, včetně vystoupení známých hudebních interpretů, je také slavnostní vyhodnocení a předání cen výrobkům přihlášených do soutěže. Samozřejmě dle pořadí, které zvolila odborná komise. Na pomyslných stupních vítězů v kategorii Mléčné nápoje a zakysané mléčné výrobky se na třetím místě umístil Choceňský smetanový jogurt brusinkový a na místě druhém pak Ledová káva Bobík kafíčko.

Celá akce je ojedinělá svého druhu v republice a každoročně se setkává s větší popularitou. Pro nás byl letošní výlet do Přibyslavi velice příjemný a když se k nasbíraným úspěchům přidalo i krásné slunečné počasí, nezbýválo, než se hned po nváratu začít těšit na další ročník.

Jan Fogl
Choceňská mlékárna