S Choceňskou mlékárnou v kuchyni (a na videu)


Připravili jsme sérii videoreceptů, první díl je tématicky sváteční. Pojďte s námi vařit!

Ve spolupráci s šéfkuchařem Pavlem Hubálkem z vyhlášené restaurace U Hubálků jsme pro vás připravili sérii snadných videoreceptů, které mohou být inspirací při různých příležitostech a přitom jsou lehce zvládnutelné v domácím prostředí, z dostupných surovin a navíc rozhodně není třeba mít kuchařské umění vystudováno.

“Záměrem bylo představit různé možnosti, jak využít v kuchyni naše produkty. Chtěli jsme ukázat, že s tradičním pomazánkovým nebo smetanovými jogurty lze nakládat i jinak, než jsou lidé zvyklí, nabídnout jim možná nevšední, ale zajímavé způsoby využití,” představuje projekt Pavel Marek, ředitel Choceňské mlékárny.

Důraz jsme zároveň kladli na snadnou přípravu, zkrátka, aby si s námi mohla recepty vyzkoušet každá hospodyňka nebo běžný kulinářský fanoušek. A jelikož cílem bylo také podpořit region, ke kterému patříme, spojení s panem Hubálkem a jeho týmem z Kostelecké Lhoty bylo zcela logické. Šéfkuchař vyhledávaného hostince U Hubálků našel pro choceňské výrobky neotřelé možnosti využití, které přitom bez problémů zvládnete za několik minut.

Začínáme stylově, tedy svátečně-vánočním receptem na chutný dezert. “Sněhový dortík” si s námi můžete vyzkoušet na naší stránce Schutídotoho.cz, kde budeme recepty postupně zveřejňovat, zhruba v třítýdenním rytmu. Máme pro vás připraveny krajové speciality, od výborné polévky přes delikatesní……. ale ne, nechte se překvapit. 🙂 A zkuste si zatím osladit Vánoce naším dortíkem.

O novém díle se vždy dozvíte jak na “Schutí”, tak např. na našem oficiálním Facebooku nebo Youtube kanálu. Bude-li pilotní série úspěšná, rádi bychom na jaře navázali několika tipy a nápady pro grilování či na přípravu zajímavých salátů. Samozřejmě v hlavní roli s našimi pomazánkami, tzatziki nebo jogurty.

Přejeme dobrou chuť a dejte vědět, jak se vám dortík povedl.
Nám chutnal velmi.

Tak s chutí do toho. Pojďte s námi vařit!

10845928_854600517917575_646096022106034312_n